بنیاد مستضعفان دو دستگاه آمبولانس به شبکه بهداشت تکاب و شاهین دژ اهدا کرد
چهارشنبه 26 مهر 1402

بنیاد علوی، دو دستگاه آمبولانس با مبلغ 7 میلیارد تومان به شبکه های بهداشت و درمان تکاب و شاهین دژ در استان آذربایجان غربی اهدا کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و رسانه بنیاد علوی؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در مراسم اهدای دو دستگاه آمبولانس مجهز، از خدمات بنیاد مستضعفان به شهرهای محروم تقدیر و تشکر کرد.

دکتر محمد امین ولی زاده حسنلویی افزود: تجهیز بخش دیالیز بیمارستان آیت الله طالقانی و بیمارستان سلماس جهت ارائه خدمات رسانی بهینه به مردم و محرومان از دیگر اقدامات بنیاد علوی در این استان به شمار می آید.

وی با تاکید براینکه بنیاد علوی بازوی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی است، گفت: از خدمات ارزنده این نهاد محرومیت زدا بسیار سپاسگزاریم و امیدواریم این حمایت ها ادامه پیدا کند.

یادآور می شود: فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در تیرماه ۱۴۰۲، از خرید و تجهیز ۳۰ دستگاه آمبولانس و اهدای آنها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اعزام به مراکز درمانی مناطق محروم کشور خبر داد.

آمبولانس‌های اهدایی به 30 مرکز درمانی در 19 دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور تعلق گرفته و تجهیزات داخل این آمبولانس‌ها شامل الکتروشوک، ونتیلاتور، مانیتورینگ علایم حیاتی، انکوباتور نوزاد، کلد باکس، تراکشن اسپیلت، اسکوپ استرچر، لانک بک برد، جلیقه ثابت سازی ستون فقرات، تشک خلاء، انواع آتل‌های سیمی، گلوکومتر، پمپ سرم، پالسی اکسی متر و کولار گردنی است.

بنیاد مستضعفان در راستای محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار کشور در 3 سال اخیر سومین مرحله از تحویل آمبولانس‌های تجهیز شده به این مناطق را اجرا کرد که باتوجه به واگذاری این استان ، تعداد آمبولانس‌های اهدایی بنیاد مستضعفان به مناطق محروم به 100 دستگاه رسید.

www.alavi-bonyad.com/9976