خاوه ای در سنندج: بنیاد علوی ۱۴۰۰ واحد مسکونی برای محرومین کردستان احداث می‌کند
پنجشنبه 29 تیر 1402

مدیرعامل بنیاد علوی گفت: ساخت یک هزار و 400 واحد برای محرومین در کردستان برنامه‌ریزی شده که یک هزار واحد آن با مشارکت بنیاد مسکن احداث می‌شود و تاکنون 560 واحد آن به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد علوی، «وحید خاوای» در جلسه شورای اداری استان کردستان  با حضور روسای بنیاد مستضعفان و بنیاد میکن در سالن پیامبر اعظم در سنندج اظهار کرد: بنیاد علوی چند سال است که در کردستان و به صورت ویژه فعالیت‌های مختلف محرومیت‌زدایی را در شهرستان سروآباد شروع کرده است.

به گفته وی، در شهرستان سروآباد به عنوان پایلوت بنیاد علوی در حوزه اصلاح آب شرب، اجرای فاضلاب روستایی و ایجاد راه روستایی به صورت ویژه ورود پیدا کرده و کارهای خوبی انجام داده است.

مدیرعامل بنیاد علوی با بیان اینکه این بنیاد در راستای اجرای پروژه‌های مختلف در مجموع 400 میلیارد تومان هزینه کرده است، گفت: این میزان اعتبار در قالب کمک‌های مالی و اعتباری و فعالیت‌های عمرانی توسط بنیاد علوی در استان هزینه شده است.

وی عنوان کرد:  بیش از 180 میلیارد تومان از این میزان اعتبار در شهرستان سروآباد هزینه شده و اتفاقات خوبی را رقم زده است.

خاوه ای با اشاره به اینکه در استان کردستان یک هزار و 400 واحد برای محرومین احداث می‌شود، گفت: یک هزار واحد با مشارکت بنیاد مسکن احداث می‌شود که 560 واحد آن تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: احداث 77 واحد برای مددجویان کمیته امداد را با این نهاد برنامه‌ریزی کرده‌ایم که 30 واحد کاملا به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل بنیاد علوی افزود: 340 واحد مسکونی برای خانواده‌های پرمعلول که از طریق بهزیستی شناسایی و معرفی شده‌اند در حال ساخت است که 200 واحد آن به بهره برداری رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد علوی برای ساخت مسکن محرومین در شهرها 150 میلیون تومان و در روستاها 100 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌کند.

خاوه ای تصریح کرد: بنیاد علوی در دوره‌های مختلف بسته‌های غذایی و معیشتی برای اقشار نیازمند اختصاص می‌دهد که در سال گذشته 65 هزار بسته حمایتی در بین نیازمندان کردستان توزیع کرده است.

وی گفت: در یک مرحله 23 هزار بسته لبنی تهیه و در اختیار نهادهای حمایتی همچون بهزیستی و کمیته امداد برای توزیع بین نیازمندان قرار گرفت.

مدیرعامل بنیاد علوی افزود: در راستای کمک‌ به خانواده‌های پرنوزاد، جدای از کمک به تهیه مسکن، در زمینه کمک‌معیشتی هم حمایت شده‌اند.

www.alavi-bonyad.com/8500