رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد/ اهدای ۳۰ دستگاه آمبولانس به مراکز درمانی مناطق محروم کشور
جمعه 23 تیر 1402

رئیس بنیاد مستضعفان در مراسمی از خرید و تجهیز ۳۰ دستگاه آمبولانس و اهدای آنها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اعزام به مراکز درمانی مناطق محروم کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد علوی، «سید پرویز فتاح» در آیین واگذاری 30 دستگاه آمبولانس تجهیز شده به مناطق محروم کشور اظهار کرد: بنیاد مستضعفان در راستای محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار کشور در 3 سال اخیر سومین مرحله از تحویل آمبولانس‌های تجهیز شده به این مناطق را اجرا کرد که باتوجه به واگذاری امروز، تعداد آمبولانس‌های اهدایی بنیاد به مناطق محروم به 100 دستگاه رسید.

وی افزود: با توجه به عدم دسترسی مردم به امکانات پزشکی در مناطق محروم و افزایش تقاضا مبنی بر تامین آمبولانس در این مناطق، برهمین اساس خریداری و تجهیز آمبولانس در دستور کار ما قرار گرفت. 30 دستگاه آمبولانس مجهز، به 30 منطقه در 21 استان کشور اعزام شد که در برخی استان‌ها مانند سیستان و بلوچستان، یزد، گیلان و کرمان 3 دستگاه آمبولانس اختصاص یافت.

فتاح با بیان اینکه این آمبولانس‌ها بر اساس نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی تهیه شده است، یادآور شد: این آمبولانس‌ها به سفارش بنیاد مستضعفان از شرکت‌های خودروسازی داخلی خریداری و طبق استانداردها تجهیز شده و از امروز در اختیار وزارت بهداشت در مناطق محروم قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان برای خرید و تجهیز هر دستگاه آمبولانس مبلغ 3.5 میلیارد تومان هزینه کرده است، افزود: بنیاد تاکنون بیش از 100 میلیارد تومان برای تهیه این آمبولانس‌ها هزینه کرده است.

فتاح از آمادگی بیشتر بنیاد مستضعفان برای تهیه و تجهیز آمبولانس و اعزام به مناطق محروم خبر داد و گفت: ما آماده‌ایم با هزینه بنیاد آمبولانس مورد نیاز مناطق محروم را خریداری و وارد کنیم اما متاسفانه آمبولانس مجهز در بازار آزاد کشور موجود نیست و خرید آن نیز .تنها در انحصار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است به همین خاطر بناچار خودروی ون را از شرکت‌های خودروسازی داخلی خریداری و آن را طبق استانداردهای وزارت بهداشت تجهیز کنیم که این امر بسیار زمان بر است.

براساس این گزارش، آمبولانس‌های اهدایی به 30 مرکز درمانی در 19 دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور تعلق گرفته و تجهیزات داخل این آمبولانس‌ها شامل الکتروشوک، ونتیلاتور، مانیتورینگ علایم حیاتی، انکوباتور نوزاد، کلد باکس، تراکشن اسپیلت، اسکوپ استرچر، لانک بک برد، جلیقه ثابت سازی ستون فقرات، تشک خلاء ، انواع آتل‌های سیمی، گلوکومتر، پمپ سرم، پالسی اکسی متر و کولار گردنی است.

www.alavi-bonyad.com/8259