در سفر فتاح به استان مرکزی / تخصیص ۳۱۰ میلیاردتومان اعتبار برای محرومین استان؛ شهرستان کمیجان به مناطق هدف بنیاد پیوست
جمعه 23 تیر 1402

رئیس بنیاد مستضعفان با تشریح جزئیات برنامه ۳۱۰ میلیارد تومانی بنیاد برای حمایت از محرومان استان مرکزی گفت: سال گذشته اقدامات خوبی برای حمایت از محرومان استان  و اجرای طرح‌های آبادانی و پیشرفت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد علوی، «سید پرویز فتاح» در حاشیه سفر به استان مرکزی و بازدید از شهرستان‌های کمیجان، خنداب و شازند، با اشاره به برخی اقدامات بنیاد در حوزه محرومیت‌زدایی این استان گفت: کمک به ساخت مسکن، توزیع بسته‌های معیشتی، ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه و اجرای ‌پروژه‌های آبادانی و پیشرفت، بخشی از اقدامات بنیاد مستضعفان در این استان است.

وی اظهار کرد: بنیاد مستضعفان در سال گذشته اقدامات خوبی برای حمایت از محرومان استان مرکزی و اجرای طرح‌های آبادانی و پیشرفت در استان داشته که کمک به ساخت مسکن، توزیع بسته‌های معیشتی، ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه و اجرای ‌پروژه‌های آبادانی و پیشرفت، بخشی از این اقدامات است.

فتاح تصریح کرد: در بازدید امروز اعلام شد که کمک‌های امسال بنیاد به استان مرکزی در این حوزه به ۳۱۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

 

کمک بنیاد مستضعفان به خانه‌دار شدن ۱۵۰۰ خانواده محروم استان 

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در احداث ۱۵۰۰ واحد مسکونی برای محرومان استان مرکزی مشارکت دارد، گفت: ما برای کمک به خانه‌دار شدن ۵۰ هزار خانواده محروم تحت پوشش نهادهای حمایتی و فاقدین پوشش حمایتی تفاهم‌نامه‌هایی منعقد کرده‌اند و تامین مسکن خانواده‌های دارای ۲ معلول و بیشتر در استان مرکزی و سراسر کشور، بخشی از این تفاهم‌نامه است.

فتاح اضافه کرد: بر همین اساس سهم استان مرکزی از این تفاهم‌نامه‌ها ۶۲۰ واحد است و علاوه بر آن برای کمک به خانه‌دار شدن خانواده‌های محروم استان، بنیاد مستضعفان تامین تسهیلات قرض‌الحسنه و کمک بلاعوض برای اتمام ساخت ۹۰۰ واحد را در استان مرکزی عهده‌دار شده است.

 

توزیع ۳۳ هزار بسته معیشتی / کمک ۲۵ میلیارد تومانی به کمیته امداد و بهزیستی استان
رئیس بنیاد مستضعفان با اعلام خبر توزیع بیش از ۳۳ هزار بسته معیشتی و حمایتی بنیاد مستضعفان در استان مرکزی طی سال گذشته گفت: ما در این سفر بر ادامه‌دار بودن توزیع این بسته‌های معیشتی در سال جاری تاکید کردیم.
فتاح اضافه کرد: علاوه بر این موارد، ما اعلام کردیم که برای حمایت از خانواده‌های محروم تحت پوشش و فاقدین پوشش حمایتی، مبلغ ۲۵ میلیارد تومان را (۵ میلیارد تومان برای کمیجان، ۵ میلیارد تومان برای شازند، ۵ میلیارد تومان برای خنداب و ۱۰ میلیارد تومان برای شهرستان‌های استان مرکزی) در اختیار ۲ نهاد حمایتی کمیته امداد و بهزیستی استان مرکزی قرار دهیم تا پاسخگوی کمک‌های موردی مددجویان و مراجعان محروم فاقد پوشش حمایتی باشند.

 

تخصیص ۹۰ میلیارد تومان برای تسهیلات قرض‌الحسنه

وی در ادامه با اشاره به ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به خانواده‌های محروم به همت بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد سال گذشته مبالغی را در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه با هدف گره‌گشایی و اشتغالزایی در اختیار خانواده‌های محروم استان مرکزی قرار داد و امسال نیز اعتبار این تسهیلات برای استان مرکزی به ۹۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

فتاح با بیان اینکه در سفر یک روزه خود به استان مرکزی، شهرستان کمیجان به عنوان منطقه هدف بنیاد مستضعفان در طرح آبادانی و پیشرفت قرار گرفت، افزود: طی ۳ سال گذشته بخش میلاجرد این شهرستان جزو مناطق هدف بنیاد بود ولی در جلسه با مسولان استان مرکزی مقرر شد کل شهرستان کمیجان به منطقه هدف بنیاد مستضعفان تبدیل شود.

رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: در این سفر مبلغ ۹۵ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبادانی و پیشرفت در شهرستان کمیجان، خنداب و شازند در سال جاری اختصاص داده شد.

اهداء چند دستگاه آمبولانس، کمک به احداث مدرسه، مراکز درمانی و زمین چمن ورزشی مصنوعی، از جمله مصوبات سفر فتاح به استان مرکزی بود.

 

احداث مسکن محرومان در بخشی از زمین کارخانه متروکه قند شازند

وی در ادامه با اشاره به بازدید از کارخانه متروکه قند شازند و مطالبه مردم این شهرستان برای تعیین تکلیف این کارخانه که طی سنوات گذشته تعطیل شده بود، اظهار کرد: زمین این کارخانه به دلیل استقرار در بافت شهری و موضوعات زیست‌محیطی امکان استفاده با کاربری صنعتی را ندارد و بر همین اساس تصمیم گرفته شد تا پس از اخذ رای کمیسیون ماده ۵، بخشی از این کارخانه که امکان استفاده عمومی در قالب موزه و یا ارائه خدمات عمومی دارد به شهرداری شازند واگذار شود و مابقی آن توسط بنیاد، برای احداث مسکن مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

فتاح با اعلام خبر بهره‌برداری از یک خط تولید نوشیدنی در شازند گفت: این خط تولید نوشیدنی با احتساب هزینه زمین، احداث سوله و تجهیزات بکارگرفته شده سرمایه‌گذاری قابل توجهی داشته و طرح توسعه آن نیز در دستور کار است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این ما در بازدید از ۲ مجموعه دامپروری بنیاد مستضعفان در استان مرکزی، اعلام کردیم که آماده توسعه این مجموعه‌ها هستیم و بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان در این بخش سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

www.alavi-bonyad.com/8249