فتاح در جلسه با رئیس و معاونان بهزیستی: کمک ۳ ساله بنیاد به بهزیستی به ۱۲۵۰ میلیارد تومان رسید/ در برابر محرومان مسئولیم و مؤاخذه می‌شویم
چهارشنبه 10 خرداد 1402

رئیس بنیاد مستضعفان در جلسه با رئیس و معاونان بهزیستی کشور با تاکید بر ضرورت احساس مسئولیت در برابر محرومان، از حمایت ۱۲۵۰ میلیارد تومانی بنیاد از مددجویان و معلولان بهزیستی طی ۳ سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد علوی، «سید پرویز فتاح» در نشست رؤسا و شورای معاونان بنیاد مستضعفان و بهزیستی، با تبریک میلاد امام رضا (ع) اظهار کرد: سیره ائمه معصومین و امام رضا (ع) برای ما یک مکتب و مسیری است که ما باید خود را مکلف به عمل به آن بدانیم و تا زمانی که این عمل ما به سیره ائمه محقق نشود، نمی توانیم خودمان را مأموم این ائمه بدانیم.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه مسئولان در برابر مردم و خصوصا محرومان وظیفه دارند، گفت: ما در برابر محرومان مسئول هستیم و اگر خدای ناکرده کم‌کاری و خطایی داشته باشیم قطعا از سوی خداوند مورد بازخواست و مواخذه قرار خواهیم گرفت.

وی با اشاره بر لزوم فاصله گرفتن از ساختارهای ناکارآمد اداری و ارائه طرح‌های نو برای خدمت موثرتر و سریعتر به محرومین، خطاب به مسئولان بهزیستی گفت: شما باید کمک‌های بنیاد به مددجویان این سازمان را جهت‌دار کنید و این کمک‌ها را به سمت اولویت‌های محرومان سوق دهید.

فتاح در ادامه با اشاره به ارتباط مستمر بنیاد با بهزیستی برای حمایت از محرومان و معلولان تحت پوشش این سازمان گفت: ما در سال های اخیر و به خصوص در ایام شیوع کرونا، سعی کردیم رسیدگی به جامعه محرومان تحت پوشش بهزیستی را تقویت کنیم و این مسیر همچنان ادامه دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه این بنیاد طی 3 سال اخیر بیش از 1250 میلیارد تومان برای حمایت از مددجویان این سازمان در اختیار بهزیستی قرار داده است گفت: این یعنی بنیاد مستضعفان سالانه به طور متوسط بیش از 400 میلیارد تومان در اختیار بهزیستی قرار داده است و تلاش داریم خدمت به عزیزان معلول و خانواده های تحت پوشش بهزیستی را ارتقاء دهیم.

وی با تشریح بخشی از حمایت های بنیاد مستضعفان از معلولان و جامعه تحت پوشش بهزیستی گفت: ما برای خانه‌دار شدن خانواده های دارای چند معلول در نوبت اول مشارکت در ساخت 14 هزار خانه را در دستور کار قرار دادیم و در نوبت دوم نیز ساخت 4 هزار واحد مسکونی دیگر را به این تفاهم نامه اضافه کردیم که خوشبختانه تا امروز 14 هزار مسکن در این قالب احداث شده و 14 هزار خانواده دارای 2 معلول و بیشتر صاحب خانه شده اند.

فتاح با تاکید بر حمایت های بنیاد از محرومان تحت پوشش بهزیستی بر اساس درخواست های این سازمان گفت: در حوزه اشتغال نیز سال گذشته 200 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به خانواده های تحت پوشش بهزیستی پرداخت شده و در سال جاری نیز این مسیر ادامه می یابد.

رئیس بنیاد مستضعفان در پایان خاطرنشان کرد: ما در سال جاری قطعا به حمایت های خود از خانواده های معلول و محروم تحت پوشش بهزیستی در قالب مشارکت در خانه‌دار شدن خانواده‌های دارای چند معلول، توزیع بسته‌های معیشتی و البته ارائه وام قرض الحسنه ادامه می‌دهیم و در سایر بخش‌ها همچون تامین هزینه خرید ویلچرهای برقی، سمعک، … نیز با توجه به درخواست سازمان بهزیستی در حد برنامه‌یزی‌های انجام شده، تلاش می‌کنیم.

www.alavi-bonyad.com/7837