انتخاب هلیلان به عنوان شهرستان هدف
چهارشنبه 22 مرداد 1399

منصوری گفت: هلیلان به عنوان شهرستان هدف آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان انتخاب شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیادعلوی : محسن منصوری معاون بنیاد مستضعفان و مدیرعامل بنیاد علوی در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های عمرانی شهرستان هلیلان به همراه معاون امور عمرانی استاندار ایلام و فرماندار هلیلان گفت: روز گذشته در نشست قرارگاه محرومیت زدایی هلیلان با حضور استاندار ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی و زیرساختی هلیلان تخصیص یافت.

او افزود: 200 میلیارد ریالی که از سوی بنیاد مستضعفان به شهرستان هلیلان اختصاص می‌یابد در قالب پروژه‌های مشارکتی تکمیلی و آورده است اما افتتاح و بهره داری بعضی از این پروژه‌ها از ابتدا تا بهره برداری بر عهده بنیاد است.

منصوری بیان کرد: جهت تسریع در انجام پروژه‌های در دست اجرا و برای تکمیل و اتمام پروژه‌های زیرساختی هلیلان برابر با اعتباری که از سوی بنیاد اختصاص می‌یابد به همان میزان هم دولت و استان اعتبار تخصیص می‌دهند.

مدیر عامل بنیاد علوی با بیان اینکه اعتبار تخصیص یافته به هلیلان در زمینه‌ها و حوزه‌های مختلف است، مطرح کرد: این اعتبار در زمینه‌هایی همچون حوزه راه، نوسازی ، تعمیر و تجهیز مدارس ، آب شرب و حوزه کشاورزی ، زیرساخت‌های ورزشی شهرستان ، مبلمان شهری شهر توحید ، حوزه جهاد کشاورزی و بهداشت درمان شهرستان اختصاص می‌یابد.

او بیان کرد: هدف بنیاد مستعضعفان محرومیت زدایی در کشور و شهرستان‌های کم برخوردار نظیر هلیلان است که با اجرای این پروژه‌ها در شهرستان‌هایی مانند هلیلان در آینده نزدیک این مناطق از محرومیت رها شده و در مسیر پیشرفت حرکت می‌کنند.

 در جریان سفر یک روزه معاون بنیاد مستعضفان و مدیر عامل بنیاد علوی به هلیلان به همراه مدیران استانی و فرماندار هلیلان،  ضمن بازید از روند پیشرفت فیزیکی پل جزمان، راه تنگ تیر به میدر و مرکز جامع سلامت پیاز آباد، در جریان خواسته‌های مردمی روستا‌های ورمله و پیاز آباد قرار گرفت.

شهرستان تازه تاسیس هلیلان به مرکزیت شهر توحید در ۹۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

این شهرستان تا قبل از بهمن ماه سال گذشته جزو شهرستان چرداول بود که با مصوبه هیات دولت به عنوان یازدهمین شهرستان در استان ایلام شناخته شد.