در مراسم بهره‌برداری 7000 میلیارد تومان طرح‌های محرومیت‌زدایی/ فتاح: هیچ ابائی از واگذاری کل بنیاد مستضعفان به محرومان نداریم
چهارشنبه 26 بهمن 1401

رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم بهره‌برداری 7500 طرح محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان به ارزش 7 هزار میلیارد تومان در سال جاری گفت: از مقام معظم رهبری اذن و اجازه داریم تا با تمام توان برای خدمت به محرومان تلاش کنیم و در عین دقت، هیچ تنگ نظری برای کمک به محرومان نداریم و هیچ هراسی نیز از تمام شدن بنیاد مستضعفان به خود راه نخواهیم داد. 

به گزارش روابط عمومی بنیاد علوی به نقل از بنیاد مستضعفان، «سید پرویز فتاح» در مراسم بهره‌برداری  7500 طرح محرومیت‌زدایی بنیاد به ارزش 7 هزار میلیارد تومان با اشاره به اولویت داشتن اقدامات مرتبط با محرومیت زدایی و توانمندسازی محرومان در بنیاد اظهار کرد: حکمی که بنده از مقام معظم رهبری گرفتم در اولین بند، بر اهتمام بنیاد به توانمندسازی تهیدستان تاکید کرده بودند و بنده به عنوان منصوب رهبر انقلاب موظفم این موضوع را در اولویت کار قرار دهم و بر همین اساس تمام سود بنیاد مستضعفان در جهت محرومیت زدایی و توانمندسازی محرومان صرف می شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر بهره برداری از 7500 طرح این بنیاد در سال جاری به ارزش 7 هزار میلیارد تومان گفت: این طرح ها درحالی به بهره برداری می رسد که بنیاد مستضعفان 2 هفته پیش 22 هزار فقره سند از املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی به ارزش 10 هزار میلیارد تومان را به صورت رایگان به مردم واگذار کرد و تعداد اسناد رایگان واگذار شده به مردم به 135 هزار سند رسید و ان شاءالله در سال 1402، اسناد تمام املاکی که پهلوی به زور از مردم غصب کرده بود به صاحبانش بازگردانده می شود.

فتاح ادامه داد: علاوه بر این موارد ما در طرح مسکن ملی، 1000 هکتار زمین را نیز به صورت رایگان برای خانه دار شدن اقشار متوسط و مرحوم کشور در اختیار دولت قرار دادیم که ارزش ریالی آن چندین برابر این عدد طرح های امروز است و 2000 میلیارد تومان وام قرض الحسنه را نیز در سال جاری برای توانمندسازی و کمک به محرومان اختصاص دادیم و حتی در این مراسم، املاک واگذار شده به آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و … که در خدمت مردم قرار گرفته در این طرح ها دیده نشده است.

به گفته رئیس بنیاد مستضعفان، ارزش ریالی پروژه های محرومیت زدایی بنیاد طی این 2 سال 2 برابر شده و این نشان از افزایش سرعت و شتاب ما برای محرومیت زدایی و توانمندسازی محرومان است.

فتاح با تاکید بر اینکه ما تلاش داریم تا هرچه سریع تر این امانت در اختیار بنیاد مستضعفان را به مردم باز گردانیم ، گفت: شاید اعلام این موضوع برای بسیاری از مردم قابل توجه باشد که ما در بنیاد مستضعفان در کمک به مساجد و حوزه های علمیه با محدودیت هایی از سوی مقام معظم رهبری مواجهیم ولی در کمک به محرومان هیچ محدودیتی نداریم.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به سابقه مولدسازی در بنیاد از سال های گذشته گفت: ما مولدسازی را که امروز بحث زیادی در مورد آن است از سال ها پیش آغاز کرده ایم و تلاش کرده ایم تا اموال راکدمان را در خدمت تولید، اشتغالزایی و اسکان مردم قرار دهیم و در عین حال آماده ایم تا در صورت نهایی شدن قوانین مرتبط با مولدسازی، تجربیات خود در حوزه مولدسازی را به دولت منتقل کنیم.

فتاح با بیان اینکه فلسفه وجودی بنیاد، خدمت به مستضعفان است گفت: امروز با افتخار از مردم می شنویم که بنیاد، تبدیل به بنیاد واقعی مستضعفان شده است ولی در عین حال تقاضای کمک های بیشتر برای خدمت به محرومان وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه خدمتگذاری به مستضعفان مایه افتخار ما است،  گفت: تلاش بسیاری می کنیم ولی برخی ها این سوال را می پرسند که نتیجه آن چیست؟ جواب این سوال آن است که باید جلوی تولید فقر در کشور گرفته شود چرا که تورم باعث تولید فقر است و امیدواریم به همت دولت که اراده اش رفع فقر است، جلوی تولید فقر در جامعه گرفته شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به پای کار بودن مستضعفان در این انقلاب گفت: به گفته امام راحل، تنها کسانی تا انتها با انقلاب خواهند ماند که طعم فقر را چشیده باشند لذا باید مراقبت کنیم که خدای ناکرده مدیران و مسئولان به سمت کاخ نشینی نروند.

فتاح گفت: ما در این مسیر آماده شهادت و جانبازی برای نظام، مردم و رهبر انقلاب هستیم و ما در بنیاد مستضعفان سرباز ایشان هستیم و با سرعت برای رفع فقر و خدمت به مردم تلاش می کنیم.

/www.alavi-bonyad.com/6800