آغاز توزیع 1.5 میلیون بسته معیشتی 300 هزارتومانی در مرحله دوم پویش ایران همدل توسط بنیاد مستضعفان
دوشنبه 30 تیر 1399

سیدپرویز فتاح: بر اساس برنامه ریزی انجام شده بسته‌های معیشتی در نطر گرفته شده از سوی بنیاد مستضعان در سه مرحله (مرحله نخست امروز و همزمان با دهه اول ذیحجه، مرحله دوم دهه اول محرم و مرحله سوم دهه آخر صفر) توزیع خواهد شد.

سیدپرویز فتاح در حاشیه مراسم توزیع ۵۰۰ هزار بسته معیشتی به خانواده‌های نیازمند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان و ارتباط با فرامین مقام معظم رهبری طرح رزمایش کمک مومنانه در سطح کشور اجرا شد و شور و نهضت خاصی را ایجاد کرد و مردم به صحنه آمدند و کمک‌های قابل توجهی را داشتند.

وی تصریح کرد: در مرحله اول ۵۰۰ هزار بسته به ارزش هر بسته ۲۰۰ هزار تومانی توزیع شد و عملاً بیش از ۶۰۰ هزار بسته توزیع شد. ضمن اینکه بیش از ۷۰۰ هزار بسته افطاری ساده در بین مردم توزیع شد و در ادامه و در پی تـأکید مجدد مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس، ما جلسه‌ای با نهاد‌ها برگزار کردیم و تصمیم بر توزیع ۵۰۰ هزار بسته به ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان شد. البته این مسئله در سه ماه متوالی خواهد بود و سهم بنیاد مستضعفان یک و نیم میلیون بسته معیشتی طی ۳ ماه خواهد بود.

فتاح با اشاره به توزیع یک میلیون و ۵۰۰ هزار بسته معیشتی در قالب ” پویش ایران همدل”، افزود: ارزش ریالی هر مرحله ۱۵۰ میلیارد تومان و جمع سه مرحله ۴۵۰ میلیارد تومان برای توزیع بسته‌ها در نظر گرفته شده است همچنین بنیاد مستضعفان تصمیم گرفته است که در این مراحل به دو روش (توزیع اقلام و کارت هدیه) کمک‌های خود را انجام دهد.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به بازدید خود از شهرستان‌های غرب و جنوب تهران گفت: در اواخر هفته گذشته بازدید‌هایی را از شهرستان‌های پاکدشت، ورامین، قرچک، پیشوا، رباط کریم، اسلامشهر، ملارد، شهریار، شهر قدس و بهارستان داشتم و بر همین اساس قرار شد که در این مرحله ۲۵۰ هزار بسته معیشتی و کارت هدیه در شهرستان‌های اشاره شده تهران توزیع بشود و ۱۰۰ هزار بسته به صورت نقد به حساب مددجویان کمیته امداد و بهزیستی واریز خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده بسته‌های معیشتی در نطر گرفته شده از سوی بنیاد مستضعان در سه مرحله (مرحله نخست امروز و همزمان با دهه اول ذیحجه، مرحله دوم دهه اول محرم و مرحله سوم دهه آخر صفر) توزیع خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه ارزش هر کارت هدیه و یا بسته ۳۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است گفت: تا پایان هفته جاری ۱۰۰ هزار فقره نقد به حساب مددجویان بهزیستی و کمیته امداد واریز خواهد شد و ۱۵۰ هزار بسته تا هفته آینده در شهرستان استان تهران و البرز توزیع خواهد شد و مابقی بسته‌ها در ۱۵ منطقه هدف بنیاد مستضعفان در سراسر کشور از طریق گروه‌های جهادی و مساجد خواهد بود.

وی با اشاره به رقم در نظر گرفته شده برای هر بسته معیشتی، گفت: البته مبلغ ۳۰۰ هزار تومان در این شرایط خیلی رقم قابل توجهی نیست اگر چه نسبت به مرحله قبل ۵۰ درصد افزایش داده شده است، اما همین رقم بیش از ۶ برابر یارانه‌ای است که به هر فرد واریز می‌شود و بنیاد مستضعفان اطمینان می‌دهد با همه ظرفیت در شرایط سخت و تورمی در خدمت نیازمندان و مستضعفان خواهد.