جزئیات برنامه ۱۰۰۰ میلیاردی بنیاد مستضعفان برای رفع سوء تغذیه زنان و خانواده‌های نیازمند اعلام شد
یکشنبه 27 آذر 1401

معاون بنیاد مستضعفان جزئیات برنامه‌های این بنیاد برای رفع سوء تغذیه خانواده‌های نیازمند، زنان باردار و مادران شیرده در معرض سوء تغذیه که تا امروز بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای اجرای آن تخصیص داده شده را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد علوی به نقل از بنیاد مستضعفان ، «وحید خاوه ای» اظهار کرد: بنیاد برنامه‌ای بلندمدت برای رفع سوء تغذیه زنان باردار و مادران شیرده در معرض خطر سوء تغذیه دارد و این موضوع مهم در هماهنگی با وزارت بهداشت و طی سال های اخیر در همکاری با کمیته امداد امام خمینی درحال پیگیری است.

مدیرعامل بنیاد علوی ادامه داد: برنامه رفع سوء تغذیه در مناطق هدف محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان با توزیع سبد غذایی و در سایر نقاط محروم نیز این برنامه برای خانواده های محروم دارای مادران شیرده و زنان باردار در معرض سوءتغذیه به صورت پرداخت نقدی اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه این بسته‌ها به صورت ماهانه یا هر 2 ماه یکبار به مادران شیرده و زنان باردار در معرض سوء تغذیه ارائه می شود، خاطرنشان کرد: در سال جاری بنیاد برای اجرای این طرح، مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان تخصیص داده و این بسته‌ها طی ۱۸ ماه حیاتی به جامعه هدف این طرح ارائه می‌شود.

به گفته مدیرعامل بنیاد علوی، ثمر بخش بودن این طرح باعث شده تا وزارت بهداشت بارها از این اقدام تقدیر کند و در عین حال این وزارتخانه تداوم اجرای این طرح را خواستار شده است .

خاوه ای در ادامه با اشاره به برنامه‌های عمومی رفع سوء تغذیه بنیاد گفت: علاوه بر اجرای برنامه رفع سوءتغذیه مادران شیرده و زنان باردار مناطق محروم، برنامه‌های عمومی در قالب این هدف با توزیع بسته‌های معیشتی و لبنی اجرایی در حال اجرا است .

وی اضافه کرد: طی این مدت بسته‌های معیشتی در ۲ قالب بسته‌های خشک شامل حبوبات، برنج، مرغ، گوشت و اقلام پروتئینی و بسته‌های لبنی برای سه جامعه مددجویان کمیته امداد، مددجویان بهزیستی و زندانیان نیازمند توزیع شده است.

خاوه ای افزود: از اسفند ماه سال گذشته تا امروز بالغ بر ۲ میلیون بسته معیشتی و لبنی توسط بنیاد مستضعفان توزیع شده که حدود ۹۵۰ میلیارد تومان برای تهیه این بسته‌ها تخصیص داده شد.

www.alavi-bonyad.com/6051