در ۴ استان مرزی انجام شد؛ اختصاص ۱۳۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای محرومیت‌زدایی از مناطق اهل تسنن کشور
جمعه 22 مهر 1401

معاون بنیاد مستضعفان جزئیاتی از خدمات و اقدامات این بنیاد برای رفع محرومیت از ۶ منطقه محروم مرزی که عمده ساکنان آن از برادران اهل تسنن هستند را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد علوی، وحید خاوه ای با اشاره به ارائه خدمات مختلف در راستای محرومیت‌زدایی در ده‌ها نقطه کشور از سوی این بنیاد اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین اهداف بنیاد مستضعفان، رفع محرومیت از نقاط کم‌برخوردار در سراسر کشور است و امروز بنیاد مستضعفان اقدامات خود در این حوزه را با بهره‌گیری از الگوی جامع «پیشرفت و آبادانی»، در بیش از ۸۰ نقطه از کشور ارائه می‌دهد.

معاون بنیاد مستضعفان همزمان با فرارسیدن میلاد رسول اکرم و هفته وحدت، با تشریح بخشی از اقدامات بنیاد در مناطق اهل تسنن گفت: خدمات بنیاد مستضعفان برای رفع محرومیت، فارغ از هرگونه نگاه سیاسی، مذهبی و …، در تمامی نقاط و مناطق هدف ارائه می‌شود و امروز ۶ منطقه محروم «سروآباد» در استان کردستان، «مراوه تپه» در گلستان، «درمیان» در استان خراسان جنوبی، «قصرقند و چابهار» در سیستان و بلوچستان و «جزیره لارک» در استان هرمزگان، از جمله مناطق هدف ما هستند که بخش قابل توجهی از بافت جمعیتی آنها، از برادران اهل تسنن هستند.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان خدمات محرومیت‌زدایی خود در این مناطق را در قالب ۱۶ سرفصل کلان ارائه می‌کند گفت: بنیاد مستضعفان در حوزه‌های «آبرسانی»، «اشتغال‌زایی»، «آموزشی»، «بهداشت و درمان»، «دامپروری»، «راه»، «زیرساخت»، «فرهنگی»، «کشاورزی»، «گردشگری و صنایع‌دستی»، «مذهبی»، «معیشتی» و «ورزشی» ۴۲۳ پروژه به ارزش ۷۲۴ میلیارد تومان در این مناطق که عمدتا از برادران اهل تسنن ما هستند تعریف کرده است.

خاوه ای با تاکید بر اینکه بیش از ۱۱۷ پروژه از این پروژه‌ها به اتمام رسیده و مابقی در دست برنامه‌ریزی و اجرا است، ادامه داد: علاوه بر این ‌پروژه‌ها، بنیاد مستضعفان ۶۱۱ میلیارد تومان برای احداث و مرمت ۳۷۰۲ واحد مسکونی، ۲۸۶۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه و توزیع بیش از ۱۸ هزار بسته معیشتی در این ۶ منطقه هدف تخصیص داده که ارزش ریالی کل خدمات بنیاد مستضعفان در این مناطق محروم و عمدتا مرزی را به ۱۳۳۵ میلیارد تومان رسانده است.

معاون بنیاد مستضعفان افزود: بیشترین تخصیص مالی از سوی  بنیاد در حوزه تامین مسکن با ۳۹۴ میلیارد تومان و پس از آن در حوزه تسهیلات با ۲۰۷ میلیارد  تومان بوده است.

به گفته خاوه ای، احداث و بازسازی مدارس، بوستان، سالن ورزشی، زمین چمن مصنوعی، مساجد، حوزه علمیه و … بخشی از این ‌پروژه‌ها بوده است.

/www.alavi-bonyad.com/5002/