ظرفیت‌های آبادانی و پیشرفت چالدران در سال جهش تولید به نمایش درآمد
سه شنبه 20 خرداد 1399

نمایشگاه عکس گروهی چالدران سربلند برگزار و ظرفیت‌های آبادانی و پیشرفت این شهرستان در سال جهش تولید به نمایش گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، نمایشگاه عکس گروهی که به همت بنیاد علوی و آژانس عکس مستند «سو» برپا شده است، نزدیک به ۱۰۰ عکس از ظرفیت‌های توسعه و پیشرفت شهرستان چالدران و همچنین معرفی افتخار آفرینان این شهرستان در حوزه‌های مختلف در معرض دید عموم قرار گرفت.

این نمایشگاه در محل مزار سید صدرالدین و مدفن شهدای نبرد تاریخی چالدران و در فضای باز برپا شده و به مدت یک هفته برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.

مدیر اجرایی آژانس عکس مستند «سو» در آیین افتتاح این نمایشگاه با بیان اینکه شهرستان چالدران محروم نیست، گفت: عدم بهره‌برداری از ظرفیت‌های متنوع این شهرستان تنها دلیل عقب ماندگی آن است.

امیر زبهیده با بیان اینکه برای تهیه عکس‌های این نمایشگاه حدود ۱۵ نفر عکاس طی یک ماه پژوهش میدانی فعالیت کرده‌اند، اظهار کرد: امیدواریم با شناساندن ظرفیت‌های توسعه شهرستان چالدران به صورت تصویری و مستند بتوانیم گام‌های موثری در محرومیت‌زدایی از این منطقه برداریم.

مدیر اجرایی آژانس عکس مستند «سو» همچنین با اشاره به محل برگزاری نمایشگاه عکس چالدران سربلند نیز گفت: باید برای روایت و شناساندن محل واقعه جنگ تاریخی چالدران بیش از گذشته تلاش شود و به همین دلیل و یادبود شهدای آن جنگ، نمایشگاه نیز در محل مدفن این شهدا برپا شده است.

زبهیده همچنین با اشاره به موضوعیت عکس‌های به نمایش درآمده نیز بیان کرد: یک مجموعه عکس مستند در خصوص معرفی ظرفیت‌های توسعه شهرستان چالدران بوده و یک مجموعه نیز به معرفی افتخارآفرینان این شهرستان اختصاص دارد.