اجرای طرح های محرومیت زدایی در شهرستان سروآباد با سفر معاون بنیاد مستضعفان به کردستان
شنبه 10 خرداد 1399

مهندس محسن منصوری معاون بنیاد مستضعفان در رأس هیأتی از مدیران و کارشناسان بنیاد مستضعفان و بنیادعلوی به شهرستان سروآباد استان کردستان جهت پی گیری و اقدامات طرح های محرومیت زدایی سفر کرد.

بازدید میدانی معاون بنیادمستضعفان با حضور فرماندار شهرستان سروآباد از پروژه های محرومیت زدایی این بنیاد در شهرستان سرآباد استان کردستان

مهندس محسن منصوری معاون بنیاد مستضعفان و مدیر عامل بنیاد علوی در رأس هیأتی از مدیران و کارشناسان بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی در سفری دو روزه اقدام به بازدید و بررسی طرح ها و پروژه های پیشران، پروژه های ناتمام و نیازمند اعتبار در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصاد و اشتغال، عمران و زیرساخت به منظور مشارکت در آبادانی و پیشرفت سروآباد نمود.
همچنین در این سفر با امام جمعه محترم شهرستان سروآباد و مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان نشست صمیمی برگزار گردید که در آن پاره از مسائل و نیازمندی های شهرستان که مورد انتظار روحانیون اهل سنت بود بررسی شده و تصمیماتی هم برای اجرا مصوب گردید.
از دیگر برنامه‌های این سفر بازدید از مرز مله‌‌خورد ، زمین اهدایی برای کتابخانه روستای دزلی، خط انتقال آب از ریخلان به دزلی ، بازدید معابر کولبری و گفتگو رودر رو با تعدادی از کولبران، کارگاه‌ها و فروشگاه های صنایع دستی اورامانات، مرکز جامع سلامت اورامان ، وضعیت مبلمان شهری و زیرساختی شهر اورامان، مجتمع های ورزشی شهرستان، کشتارگاه شهرستان، مجتمع پرورش ماهی سیروان و بررسی راه‌های اجرایی شدن فاز دوم آن، بازارچه موقت مرزی مله‌خورد و راه‌های بهره‌برداری آن و بیمارستان سروآباد بود ، که ماحصل بازدیدهای مورد اشاره و بررسی های فنی و تخصصی میدانی مصوباتی بود که به شرح زیر است :
۱)با دستور مهندس منصوری احداث کتابخانه دزلی ظرف یک هفته اجرایی شده و عملیات ساختمانی آن شروع خواهد شد.
۲)در صورت جوابگو بودن سازه مجتمع ورزشی ۹ دی سروآباد، با مشارکت بنیاد علوی این مجتمع ورزشی تبدیل به استخر شنا خواهد شد.
۳)در صورت رفع مشکلات حقوقی و فنی ، با مشارکت بنیاد علوی خط انتقال آب شرب روستای دزلی (از مبدأ ریخلان) تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
۴)با مشارکت بنیاد علوی مجتمع ورزشی صالحین شهر اورامان توسعه خواهد یافت.
۵)طرح های امکان سنجی مجتمع صادراتی و بازرگانی سروآباد بعلاوه فاز دوم مجتمع پرورش ماهی سیروان جمع بندی شده و برای تصمیم گیری درباره مشارکت بنیاد علوی به تهران ارسال گردد.
۶)اعتبار ریالی نهاد آبادانی و پیشرفت سروآباد در مقایسه با سال گذشته رشد ۶۰۰ درصدی خواهد داشت.
مقرر گردید درباره مشارکت بنیاد علوی در پروژه های مبلمان شهری سروآباد و اورامان بررسی کارشناسی با مشارکت ادارات مربوطه انجام و نتیجه برای تصمیم گیری درباره مشارکت بنیاد علوی به تهران ارسال گردد.
لازم به ذکر است در این سفر مدیر عامل شرکت اسکان ایران (تخصصی حوزه عمران و زیرساخت) ، مدیر هلدینگ سلامت بنیاد مستضعفان، مدیر عامل شرکت زرفام کیش بنیاد مستضعفان (تخصصی حوزه اشتغال)، معاون طرح های ملی آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی و تعداد دیگری از معاونین و مدیران بنیاد مستضعفان، مهندس محسن منصوری را همراهی می‌کردند.
در پایان روز دوم سفر هم جلسه جمع بندی و هم افزایی با حضور مهندس مرادنیا استاندار کردستان ، مهندس ملکی معاون محترم هماهنگی امور عمرانی و تعداد دیگری از مدیران کل استانداری برگزار گردید که در صورت اجرایی شدن مصوبات این جلسه شهرستان سروآباد شاهد تحولات چشمگیری در آبادانی و پیشرفت خواهد بود.