تجلی نبوغ ایرانی در نیروگاه خرم‌آباد
جمعه 9 خرداد 1399

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد را نمودی از تحقق اقتصادمقاومتی و تجلی‌گاه نبوغ ایرانی در شرایط تحریم عنوان کرد و گفت: طراحی، اجرا و نصب این نیروگاه توسط جوانان بومی و ایرانی بوده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان پیش از ظهر امروز در حاشیه آئین افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی این شهرستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بنیاد مستضعفان در احداث این نیروگاه سرمایه‌گذار است، به این معنی که تمام هزینه ارزی و ریالی را این نهاد فراهم می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: البته دولت به ما این اجازه را داده که از صندوق توسعه ملی مقداری ارز قرض بگیریم، اما بخش عمده هزینه‌ها از منابع داخلی بنیاد مستضعفان است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بیان اینکه در شرایط سخت تحریمی و افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد، باری از دوش دولت برداشته شده، افزود: تمام خریدهای این نیروگاه از داخل بوده و نیروگاهی کاملا ایرانی و مدرن و با راندمان بالا است.

فتاح نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد را نمودی از تحقق اقتصادمقاومتی در شرایط تحریم عنوان و تصریح کرد: از ابتدای طرح تا انتهای آن از کارشناس خارجی استفاده نشده است، به‌نحوی‌که طراحی، اجرا و نصب آن توسط جوانان بومی و ایرانی بوده است.

وی نیروگاه خرم‌آباد را  تجلی‌گاه نبوغ ایرانی و خلاقیت مهندسین داخلی دانست و اظهار داشت: با افتتاح این نیروگاه، 324 مگاوات برق وارد مدار می‌شود، ضمن اینکه در تلاش هستیم واحد بخار این نیروگاه را نیز تا پایان امسال به نتیجه برسانیم تا 160 مگاوات دیگر را وارد مدار کنیم و این یعنی جهش تولید.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به کمک این بنیاد به تولید برق کشور، گفت: درصدد ایجاد فاز دوم نیروگاه نبودیم، با این وجود در سال جهش تولید و لبیک به بیانات رهبر انقلاب، همانند فاز نخست را نیز احداث خواهیم کرد.

فتاح خاطرنشان کرد: در بنیاد مستضعفان اعتنایی به تحریم و مشکلات اقتصادی نداریم و متکی به توانمندی جوانان ایرانی و اعتماد به اقتصاد ملی هستیم.

وی با بیان اینکه در زمینه محرومیت‌زدایی نیز اقداماتی در دستور کار است، افزود: حمایت‌هایی برای مسکن و اشتغال مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و همچنین رسیدگی به خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا صورت گرفته و این روند ادامه دارد.