مدیرعامل بنیاد علوی: ۳ هزار واحد مسکونی برای محرومین استان لرستان احداث می‌شود
دوشنبه 20 تیر 1401

مدیرعامل بنیاد علوی با بیان اینکه مجموع هزینه های بلاعوض بنیاد در استان لرستان تا پیش از این 235 میلیارد تومان است، از احداث 3 هزار واحد مسکونی برای محرومین این استان خبر داد.

وحید خاوه ای در جلسه طرح‌های محرومیت‌زدایی و سرمایه‌گذاری با حضور رئیس بنیاد مستضعفان ، با اشاره به خدمات صورت گرفته در بنیاد در استان لرستان، اظهار داشت: در سیل سال 98 یکی از اقدامات بنیاد اهدای مقدار قابل توجهی سیمان بود برای خسارت‌هایی که به استان وارد شده بود که در این راستا 100 هزار تن سیمان رایگان در سال 99 و 1400 در اختیار استان قرار گرفته و توزیع شد.

وی با بیان اینکه در بحران کرونا حدود 32 میلیارد تومان علاوه بر موارد گفته شده به استان لرستان کمک شد، افزود: در حوزه جهیزیه و خدمات به خانواده‌های دارای فرزند چندقلو، حوزه‌های سلامت، سلامت مادران و بسته‌های تغذیه مادران باردار نیز کمک‌های زیادی شده که در 2 سال اخیر 80 میلیارد تومان رقم اعتباری این کمک‌ها بوده است.

خاوئی با اشاره به حوزه اشتغال، عنوان کرد: وام هایی که پرداخت شده عمدتا برای پایداری مشاغل بوده که در این راستا 1600 شغل در این مسیر پایدار و 400 شغل جدید نیز ایجاد شده است.

وی با اشاره به حوزه مسکن، بیان کرد: در شهرستان های مختلف در مجموع 1861 واحد مسکونی با همکاری بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد مسکن در حال ساخت است که در این راستا برای بهزیستی 785 واحد تحویل شده است که در مجموع با سیمان‌هایی که به استان اختصاص یافته حدود 235 میلیارد تومان برای ساخت مسکن در استان لرستان هزینه شده است.

مدیرعامل بنیاد علوی کشور تصریح کرد: در استان لرستان در مجموع برنامه‌ریزی شده است که 3 هزار واحد مسکونی برای محرومین ساخته شود.

منبع : تسنیم

www.alavi-bonyad.com/4132/