روستا‌های حاشیه چابهار برق‌دار شدند/ واگذاری ۸ خودروی حمل زباله به شهرداری و دهیاری‌های منطقه
سه شنبه 7 دی 1400

به دنبال سفر سال گذشته فتاح به جنوب سیستان و بلوچستان، بنیاد مستضعفان با خرید ۳۰۰ دستگاه ترانس و تجهیزات جانبی، برق را به روستا‌های حاشیه چابهار رساند.

به دنبال سفر سال گذشته فتاح به جنوب سیستان و بلوچستان، بنیاد مستضعفان با خرید ۳۰۰ دستگاه ترانس و تجهیزات جانبی، برق را به روستا‌های حاشیه چابهار رساند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، وحید خاوئی با اعلام خبر برق دار شدن روستا‌های حاشیه چابهار با همت بنیاد در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: به دنبال بازدید تیر ماه سال گذشته رئیس بنیاد مستضعفان از مناطق محروم حاشیه چابهار و دستور فتاح برای برق رسانی به مناطق حاشیه‌ای این منطقه که از نعمت برق محروم بودند، اواخر سال ۹۹ تعداد ۳۰۰ دستگاه ترانس با اعتباری معادل ۱۳ میلیارد تومان خریداری شد که با تامین سایر تجهیزات و ملزومات برای برق رسانی به این مناطق از جمله فیوز کات اوت، تابلو برق کامپوزیتی و تیر‌های بتنی، در مجموع اعتباری ۱۶.۵ میلیارد تومانی برای این مهم اختصاص یافت.

مدیرعامل بنیاد علوی افزود: علی رغم تامین این تجهیزات از سوی بنیاد مستضعفان، مشکلاتی از سوی برخی دستگاه‌ها برای برق رسانی به حاشیه چابهار مطرح شد، ولی سرانجام با پیگیری‌های انجام گرفته و هماهنگی با مسئولان محلی، ۸۴ دستگاه ترانس برای حاشیه چابهار و ۲۱۶ ترانس برای برق رسانی به روستا‌های محروم از روشنایی در این منطقه اختصاص یافت و این تجهیزات در اختیار مسئولان برق منطقه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در سفر سال گذشته به این منطقه علاوه بر برق رسانی به این منطقه، تجهیز شهرداری‌ها به خودرو‌های حمل زباله نیز مطرح شد گفت: با توجه به وعده رئیس بنیاد مستضعفان برای کمک به حل مشکل انباشت زباله در این مناطق، بنیاد علوی ۸ دستگاه خودروی حمل زباله را در اختیار شهرداری‌های این منطقه قرار داد.

خاوئی با اشاره به اعتبار ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی بنیاد مستضعفان برای تامین خودرو‌های حمل زباله گفت: بر این اساس تعداد سه دستگاه خودروی حمل زباله به شهرداری چابهار، یک دستگاه به شهرداری پلان، یک دستگاه به دهیاری روستای رمین، یک دستگاه به دهیاری نوک‌آباد و یک دستگاه خودروی حمل زباله به دهیاری روستای کمب واگذار شد.

به گفته مدیرعامل بنیاد علوی، پس از سفر رئیس بنیاد مستضعفان به مناطق محروم سیستان و بلوچستان در سال گذشته، علاوه بر این تامین تجهیزات و ملزومات برق رسانی و خودرو‌های حمل زباله، ۱۵ میلیارد تومان نیز به عنوان مساعدت و کمک‌های حمایتی در اختیار اقشار آسیب‌پذیر و مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی در ۲ منطقه محروم شهرستان قصرقند و حاشیه چابهار قرار گرفت.