با مساعدت بنیاد مستضعفان 200 واحد مسکونی به محرومان کوهدشت تحویل داده شد
یکشنبه 19 آذر 1402

با مشارکت بنیاد علوی، 200 واحد مسکونی به مددجویان فاقد مسکن و بد مسکن (واحدهای مسکونی غیر ایمن) تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان کوهدشت در استان لرستان تحویل داده شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و رسانه بنیاد علوی؛ طبق تفاهم نامه ساخت 10 هزار واحد مسکونی برای مددجویان فاقد مسکن و بد مسکن میان بنیاد علوی و کمیته امداد امام خمینی (ره) مقرر شده بود 300 واحد مسکونی احداث و تحویل داده شود که تاکنون دو سوم آن تحویل و به بهره برداری رسیده است و در آینده ای نزدیک 100 واحد باقی مانده ساخته و تحویل داده می شود.

یادآور می شود: براساس تفاهم‌نامه‌ 10 هزار واحدی میان بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن، متولی این طرح که از سال 1400 آغاز به کار کرده، کمیته امداد امام خمینی (ره) است و بنیاد طی این تفاهم‌نامه نقش تامین منابع مالی بلاعوض به میزان بیش از 5 هزار میلیارد ریال در احداث مسکن‌ها را برعهده دارد و پیگیری اخذ تسهیلات کم بهره نیز بر عهده بنیاد مسکن است.

همچنین براساس تفاهمنامه 20 هزار واحدی میان بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و بنیاد مسکن قرار است 208 واحد مسکونی ویژه محرومان این شهرستان ساخته و تحویل داده شود که این عملیات هم اکنون در حال انجام است.

www.alavi-bonyad.com/10702