بنیاد مستضعفان بیش از یکهزار میلیارد ریال در شهرستان های خلخال و کوثر هزینه کرده است
سه شنبه 7 آذر 1402

معاون محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان از اختصاص بیش از یکهزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های زیرساختی، اشتغال، توانمند سازی و محرومیت زدایی مردم شهرهای خلخال و کوثر در استان اردبیل خبر داد .

به گزارش مرکز روابط عمومی و رسانه بنیاد علوی، وحید خاوه ای در ابتدای سفر دو روزه به خلخال و کوثر با حضور در نشست شورای پیشرفت شهرستان در سخنانی اظهار داشت: کمک به احداث ساخت مسکن، احداث و بهسازی راه روستایی و ساخت و تجهیز مراکز آموزشی از جمله فعالیت های اصلی بنیاد علوی در این شهرستان است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت حضور مردم در اقدامات و فعالیت های اصلاحی بنیاد علوی از مردم به عنهوان نقطه اصلی پیشرفت و آبادانی در کشور نام برد.

مدیرعامل بنیاد علوی تصریح کرد: اجرای موفقیت آمیز هر پروژه یا اقدامی در مناطق مختلف در گرو حضور فعال مردم است و بنیاد ضمن تاکید بر حضور اقشار مختلف به تحقق این امر کمک می کند.

معاون محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان همچنین با اشاره به اقدامات متعدد بنیاد علوی در مناطق محروم و کمتر برخوردار افزود: ارائه اطلاعات دقیق از فعالیت های انجام شده به عموم مردم یکی از نکات ضروری است که باید مد نظر قرار گیرد.

خاوه ای با بیان اینکه ملت ایران همواره به تعالی و پیشرفت کشور خود علاقه مند هستند، افزود: شناسایی و مشارکت دادن فرهیختگان و نخبگان دغدغه مند در کمک به اجرای طرح های توانمند سازی و محرومیت زدایی نقطه قوتی برای شروع فعالیت ها و پیشرفت پروژه ها است.

در ادامه دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در خلخال و کوثر گزارشی از فعالیت های انجام شده نهاد در این منطقه ارائه کرد.

لیلا شعبانعلی زاده گفت: اعطاء ۳۵۰ فقره تسهیلات، تعمیر و تجهیز ۲۰ مسجد، اعزام ۴۰۰ نفر زائر اولی به کربلای معلی و مشهد مقدس، کمک به ساخت مسکن محرومان و توجه به آموزش، برخی اقدامات بنیاد علوی در این دو شهرستان در سال گذشته است.

همچنین در این نشست برخی اعضای شورای پیشرفت و آبادانی گزارش هایی از اقدامات انجام شده و پیشنهادات خود را برای کمک به پیشرفت اقدامات ارائه کردند.

مدیرعامل بنیاد علوی در ابتدای سفر به شهرستان خلخال ، با حضور در حسینیه شهدای خلخال ضمن قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای گرانقدر دفاع مقدس ادای احترام کرد.

دیدار با خانواده شهیدان محمودی، بازدید از مراحل احداث زمین چمن مصنوعی، بازدید از یک مرکز درمانی، افتتاح و تحویل مسکن به تعدادی از محرومان، بازدید از کارگاه تولید اسکاج، بازدید از طرح های نهال کاری و کارگاه خیاطی ، از دیگر برنامه های سفر مدیرعامل بنیاد علوی به این منطقه بود.

www.alavi-bonyad.com/10564