کمک ۱۵ میلیاردی به مددجویان بهزیستی در چابهار و قصرقند سیستان و بلوچستان
چهارشنبه 30 مهر 1399

بنیاد مستضعفان با تخصیص ۱۵ میلیارد تومان، هزینه اتمام ۱۴۰ واحد مسکونی و خرید صدها کولرگازی، یخچال و سایر اقلام اساسی مددجویان بهزیستی در شهرستان قصرقند، چابهار و حاشیه نشینان چابهار را متقبل شد.

به دنبال سفر فتاح به جنوب استان سیستان و بلوچستان، بنیاد مستضعفان با تخصیص ۱۵ میلیارد تومان، هزینه اتمام ۱۴۰ واحد مسکونی و خرید صدها کولرگازی، یخچال و سایر اقلام اساسی مددجویان بهزیستی در شهرستان قصرقند، چابهار و حاشیه نشینان چابهار را متقبل شد.

به گزارش روابط عمومی ، به دنبال سفر سید پرویز فتاح به منطقه چابهار و شهرستان قصرقند در استان سیستان و بلوچستان، رئیس سازمان بهزیستی کشور در نامه ای به رئیس بنیاد مستضعفان، از این بنیاد خواست تا با هدف فقرزدایی، ارتقاء سطح زندگی مددجویان این سازمان و همچنین حمایت از دهک های پایین و اقشار آسیب پذیر چابهار و قصرقند، هزینه خرید اقلام مورد نیاز خانواده های محروم این دو شهرستان را بر عهده بگیرد.

بر اساس این گزارش، ۷۹۰ دستگاه کولر گازی، ۹۰۰ دستگاه یخچال، ۱۰۲۰ دستگاه اجاق گاز و همچنین اقلامی از جمله ۴۰۵ دستگاه ویلچر، ۱۰ دستگاه ویلچر برقی، ۲۰۰ دستگاه چرخ خیاطی و ۷۲۰ تخته فرش از دیگر اقلام مورد نیاز مددجویان محروم این دو شهرستان است.

همچنین هزینه اتمام ساخت مسکن ۱۴۰ خانواده مددجویان بهزیستی با هزینه ۱۵ میلیون تومان برای هر واحد مسکونی در این ۲ شهرستان و کمک نقدی به ۷۴۰ خانوار پشت نوبتی این سازمان در چابهار و قصر قند، از دیگر موارد درخواستی سازمان بهزیستی در این مکاتبه است.

شایان ذکر است سید پرویز فتاح با موافقت نسبت به درخواست سازمان بهزیستی، دستور واریز ۱۵ میلیارد تومان به حساب سازمان بهزیستی را داد و در جواب این نامه تاکید کرد که این مبلغ برای تهیه این اقلام و همچنین رسیدگی به امور مددجویان و نیازمندان حاشیه چابهار و شهرستان قصرقند پرداخت می شود و سازمان بهزیستی موظف است طی ۲ ماه گزارشی از اقدامات صورت گرفته را به این بنیاد اعلام کند.