خاوه ای: برنامه پایدار سازی در حدود 15 منطقه هدف بنیاد علوی اجرا می شود
چهارشنبه 17 آبان 1402

مدیرعامل بنیاد علوی از اجرای برنامه پایدار سازی 10 تا15 منطقه هدف تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: این برنامه ها با ارائه برنامه مدون و شاخص ها همراه خواهد بود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و رسانه بنیاد علوی؛ وحید خاوه ای در نشست سراسری اعضای شبکه پیشرفت و آبادانی مناطق هدف بنیاد علوی گفت: باید همزمان با اجرای پروژه ها، شاخص محوری را در هر منطقه و بسته به نیاز آن مشخص کنیم.

معاون بنیاد مستضعفان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تا بحال نظام نظارتی بنیاد بر مبنای پروژه ها و درصد پیشرفت آن ها بوده است اما از این پس، تمرکز پروژه های بنیاد بیشتر بر روی شاخص ها خواهد بود.

مدیرعامل بنیاد علوی با بیان اینکه شرط موفقیت در مناطق هدف، سپردن همه کارها به گروه های مردمی در منطقه است گفت: انتظار ما این است که سپردن فعالیت ها محدود به گروه های منحصر به فرد نباشد، همه اعضای منطقه را وارد چرخه کرده و از استعدادهای انسانی در مناطق استفاده شود .

وی با بیان این جمله که اگر قرار است در برنامه ها تحولاتی رخ دهد و نظام برنامه از پایین به بالا باشد، باید گروه های تخصصی به کمک ما بیایند، افزود: در این صورت است که همانطور که ابتکار عمل در دست مناطق است، کارها به درستی پیش رفته و راحت تر می توان به برنامه ها اعتماد کرد.

مدیرعامل بنیاد علوی با تاکید براینکه پاسداری از شبکه های پیشرفت برای ما مهم است و باید بر روی آن تمرکز داشته باشیم، افزود: این مهمترین ثروتی است که ما در اختیار داریم و باید ضمن اجازه دادن به رشد استعدادها در این مجموعه مانع از بروز هر گونه آفتی در آن بشویم .

معاون بنیاد مستضعفان در بخش دیگری از سخنان خود به چالش ها و مشکلات در همکاری با برخی مجموعه های دولتی در مناطق محروم اشاره کرد و گفت: در مواردی دستگاه ذیربط از اجرای وظایف و تکالیف قانونی خود سرباز می زنند، باید موانع محرومیت زدایی در سطح کلان کشور را با دولت حل کنیم.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی اقدامات انجام شده، گفت: باید مناطق مختلف از ظرفیت های خود برای اطلاع رسانی خدمات پر حجم‌ و گسترده انجام شده بنیاد استفاده کنند.

پیش از سخنان مدیرعامل بنیاد علوی، معاون آبادانی و پیشرفت و مدیرعامل شرکت اسکان ایران و چند تن از دبیران نهادها به ارائه گزارش پرداختند.

نشست دو روزه سراسری اعضای شبکه پیشرفت و آبادانی مناطق هدف بنیاد علوی با حضور راهبران و دبیران نهادها ، فردا و با برگزاری دوره های آموزشی مختلف به کار خود ادامه می دهد.

www.alavi-bonyad.com/10253