احداث 718 واحد مسکونی با مشارکت بنیاد مستضعفان در استان ایلام 
سه شنبه 9 آبان 1402

بنیاد علوی در تامین و ساخت 718 واحد مسکونی ویژه محرومان استان ایلام که نیاز به سرپناه دارند مشارکت کرد.

حسین بیگی دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی در هلیلان درگفت و گو با مرکز روابط عمومی و رسانه بنیاد علوی؛ گفت: از این تعداد واحد مسکونی در نشر گرفته شده، هم اکنون 120 واحد با پیشرفت 90 درصدی در حال ساخت است.

دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی افزود: بنیاد مستعضفان سال گذشته تفاهم نامه ساخت مسکن را با بنیاد مسکن، کمیته امداد و سازمان بهزیستی منعقد کرد و طی این تفاهم نامه بنیاد علوی با مشارکت نهاد های مذکور برای مددجویان تحت پوشش که در ساخت مسکن دچار مشکل هستند، به صورت جداگانه هر کدام ۷۵ میلیون تومان بلاعوض در اختیار مددجویان قرار داد.

بیگی بیان کرد: در سطح استان ۱۲۰ واحد مربوط به خانواده تحت پوشش کمیته امداد بوده که در مناطق هلیلان، دره شهر، چرداول، ملکشاهی می باشد و هم اکنون با پیشرفت ۹۰ درصدی در حال ساخت هستند همچنین 70 واحد مسکن در حال ساخت مربوط به خانواده های دو معلول به بالا شهری و روستایی تحت پوشش بهزیستی است که بنیاد علوی 200 میلیون تومان به خانواده های شهری و 150 میلیون تومان به خانواده های روستایی کمک بلاعوض می کند.

وی ادامه داد: برای خانواده های نیازمندی که تحت پوشش هیچ کدام از  نهادهای حمایتی نیستند، براساس تفاهم نامه با بنیاد مسکن در سطح استان ۵۵۰ واحد وجود دارد که ۵۰ درصد آن در شهرستان ملکشاهی و هلیلان است، سهم مشارکت بنیاد علوی ۵۰ میلیون تومان بلاعوض و اهدا ۲ تن میلگرد و ۱۰ تن سیمان که جمعا ۱۰۰ میلیون تومان بلاعوض است. این واحدها ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

www.alavi-bonyad.com/10135