برخورداری ۴۰۰ هزار دانش آموز محروم در ۴ سال از حمایت بنیاد مستضعفان
دوشنبه 17 مهر 1402

مدیرعامل بنیاد علوی گفت: طی چهار سال گذشته از 400 هزار دانش آموز مناطق محروم در سراسر کشور حمایت شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و رسانه بنیاد علوی؛ وحید خاوه ای با اشاره به فعالیت های بنیاد علوی در حوزه محرومیت زدایی گفت: یکی از وظایف مهم بنیاد مستضعفان در حوزه محرومیت زدایی و توانمند سازی محرومان کشور، کمک به تحصیل دانش آموزان مناطق محروم بوده است‌.

مدیرعامل بنیاد علوی افزود: در این راستا در 4 سال گذشته برنامه های متنوعی برای حمایت تحصیلی این دانش آموزان در استان های مختلف بخصوص مناطق مرزی و مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد به اجرا آمده است.

معاون محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان ادامه داد: در این مدت یکی از اصلی‌ترین اقدامات، تعمیر و تجهیز کلاس‌های درسی مدارس مناطق محروم بوده که در 4 سال، تعمیر و تجهیز کلاس های درس حدود 80 هزار دانش آموز توسط بنیاد مستضعفان انجام شده است.

وی عنوان داشت: علاوه بر این بنیاد علوی با تامین بیش از 140 هزار بسته لوازم التحریر و نوشت‌افزار برای دانش آموزان مقاطع مختلف مشغول تحصیل در مناطق محروم، تلاش کرده تا تجهیزات آموزشی مورد نیاز دانش آموزان در این مناطق را در اختیار این عزیزان قرار دهد.

خاوئی با بیان اینکه 100 هزار دست البسه دانش آموزان محروم نیز در این مدت توزیع شده است،

وی تصریح کرد: برگزاری اردوهای دانش آموزی برای بیش از 10 هزار دانش آموز، انجام اردوهای زیارتی برای 2500 دانش آموز و اجرای طرح های بازآموزی و کمک به 19 هزار دانش آموز کنکوری، از دیگر طرح های فرهنگی- آموزشی بنیاد مستضعفان برای دانش آموزان محروم کشور بوده است.

مدیرعامل بنیاد علوی تاکید کرد: طی این مدت بنیاد مستضعفان در مناطق محروم که فاقد فضای آموزشی مناسب بودند، نیز اقدام به ساخت مدرسه کرده و مدارس احداث شده توسط بنیاد در 4 سال گذشته، امکان آموزش را برای بیش از 20 هزار دانش آموز مناطق محروم فراهم کرده است.

www.alavi-bonyad.com/9813