نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی: حضور بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی در آذربایجان‌غربی مایه مباهات است
جمعه 23 خرداد 1399

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی حضور بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی را در استان مایه مباهات خوانده و گفت: فعالیت‌های این بنیاد می‌تواند کمک مهمی برای پیشرفت و توسعه استان داشته باشد که امیدواریم در حوزه‌های دینی نیز با ساخت خانه‌های عالم و تقویت علمای مستقر در روستاها زمینه تعمیق باورهای دینی و آموزه های اسلامی را نیز اقداماتی صورت بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در دیدار با معاون بنیاد مستضعفان ضمن قدردانی از تلاش‌های این بنیاد در استان به ضرورت محرومیت زدایی در کشور و سازندگی در بخش‌های مختلف دینی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی اشاره کرده و اظهار داشت: بنیاد مستضعفان و سایر نهادهای  انقلابی توانسته‌اند در طول سال‌های گذشته اقدامات بسیار خوبی در زمینه محرومیت‌زدایی انجام دهند که امیدواریم تداوم این کارها را در  کشور شاهد باشیم.

وی به اقدامات بنیاد مستضعفان در ایام شیوع ویروس کرونا اشاره کرده و گفت: بنیاد مستضعفان در ایام  شیوع این ویروس توانست اقدامات شایسته‌ای انجام دهد و دیدگاه مناسبی در بین مردم ایجاد کرده که باید این دیدگاه و اعتماد مردمی به عنوان یک پشتوانه بزرگ و سرمایه مهم اجتماعی به خوبی حفظ و تقویت شود.

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به  ظرفیت‌های بالقوه در استان آذربایجان‌غربی اشاره و خاطرنشان کرد: شهرهای محرومی مانند چالدران  و تکاب می‌توانند موقعیت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری ایجاد کنند فلذا امیدواریم با بررسی‌های کارشناسی مقدمات سرمایه‌گذاری و محرومیت‌زدایی بیشتر در این شهرها نیز فراهم شود.

قریشی به اهمیت اطلاع‌رسانی اقدامات انجام گرفته از سوی نهادهای انقلابی تأکید و خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی و تبلیغ مناسبی از سوی نهادهای انقلابی در خصوص  نحوه عملکردهای انجام گرفته صورت نمی‌گیرد  و مردم به خوبی در جریان کمک‌رسانی‌ها و فعالیت‌های بنیاد مستضعفان قرار نمی‌گیرند فلذا باید تلاش کنید در این زمینه نیز فعال شده و اقدامات انجام  شده و در حال انجام را به اطلاع مردم برسانید.

وی ادامه داد: این اطلاع‌رسانی‌ها باعث اقبال مردم و خیرین  برای مشارکت  در کارها خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی حضور بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی را در استان مایه مباهات خوانده و گفت: فعالیت‌های این بنیاد می‌تواند کمک مهمی برای پیشرفت و توسعه استان داشته باشد که امیدواریم در حوزه‌های دینی  نیز  با ساخت خانه‌های عالم  و تقویت علمای مستقر  در روستاها  زمینه تعمیق باورهای  دینی و آموزه های اسلامی را  نیز  اقداماتی صورت بگیرد.

محسن منصوری نیز در این دیدار ضمن تشریح خدمات ارایه شده توسط بنیاد مستضعفان در راستای پیشرفت و آبادانی شهرستان چالدران گفت: تاکنون 15 شهرستان محروم کشور درقالب طرح پیشرفت و آبادانی تحت پوشش خدمات این بنیاد قرارگرفته است و همکاران ما با روحیه جهادی جهت حل مشکلات مردم عزیز این مناطق در حال تلاش و کوشش خستگی ناپذیری هستند.