دیدار صمیمی رئیس بنیاد مستضعفان با دانش آموزان مستعد مناطق هدف در مجتمع امام خمینی(ره)
چهارشنبه 20 تیر 1403

رئیس بنیاد مستضعفان با حضور در جمع دانش آموزان مستعد مناطق هدف بنیاد علوی در مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) لواسان با آن ها دیدار و گفت وگو کرد .

به گزارش مرکز روابط عمومی و رسانه بنیاد علوی؛ دکتر حسین دهقان را در این بازدید سرپرست بنیاد علوی و جمعی از معاونین و مدیران همراهی می کردند.

دانش آموزان در این دیدار صمیمانه با رئیس بنیاد مستضعفان، ضمن ابراز شادمانی از برگزاری چنین اردویی، اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ورزشی از سوی بنیاد علوی را با توجه به کمبود امکانات در محل زندگی خود فرصت بسیار مغتنم برای کسب دانش و تجربه های جدید عنوان کردند.

نخستین اردوی دانش آموزان دختر مناطق هدف بنیاد علوی بعد از وقفه ای چند ساله، هم اکنون با حضور بیش از ۵۰۰ نفر دانش آموز مقطع متوسطه دوم مناطق محروم استان های اصفهان، البرز، سمنان، کرمانشاه، گیلان، لرستان و همدان در حال برگزاری است.

اردوهای دانش آموزی دختران و پسران (به تفکیک) در دو دوره 4 روزه با شعار به «سوی قلّه؛ فرصت صعود»، از دهم تیرماه آغاز شده است ، 500 دانش آموز پسر در دوره اول در اردوگاه مستقر بودند.یک هزار دانش آموزان مستعد مناطق هدف را بیش از 200 مربی متخصص از مناطق محروم و تهران همراهی می کنند.

دانش آموزان در طول برگزاری اردو ها، علاوه بر مهارت های مورد نیاز، با 5 تخصص؛ اردویی، مجری گری، استعدادیابی، سواد رسانه ای و هوش مصنوعی آشنا می شوند.
از دیگر برنامه های فرهنگی این اردوهای دانش آموزی می توان به محافل انس با قرآن، جُنگ فرهنگی با موضوعات مختلف شاد و آموزنده، ویژه برنامه عطر عاشقی با محوریت بزرگداشت یاد و خاطره شهدا، برگزاری رادیو اردو با هدف ایجاد هماهنگی فعالیت ها و ترغیب دانش آموزان برای شرکت در فعالیت هایی مانند فرهنگی، ورزشی، مسابقات مختلف و متنوع و غیره در قالب طنز، پوشش خبری، گزارشگری، پخش سرود و موسیقی، مکان های فوق برنامه بازدیدی مانند باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب(باغ علم نوجوان) اشاره کرد.
فعالیت های ورزشی پیش بینی شده برای این اردوها نیز شامل ورزش های گروهی صبحگاهی، شنا، تیراندازی با تفنگ بادی، پینت‌بال، والیبال، فوتبال و فوتسال است.
یادآور می شود اردوهای دانش آموزی ویژه مناطق محروم با هدف کشف استعداد، ایجاد شور و نشاط در بین این عزیزان برگزار می شود.

www.alavi-bonyad.com/12343