وزارت آموزش و پرورش از خدمات بنیاد علوی در حوزه مدرسه سازی تقدیر کرد
چهارشنبه 13 تیر 1403

همزمان با برگزاری بیست‌ و ششمین جشنواره ملّی تکریم خیرین مدرسه‌ساز کشور، با حضور محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری، وزیر آموزش و پرورش و سایر مسئولین از تلاش های بنیاد علوی با اهدای تندیس ولوح سپاس قدردانی شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و رسانه بنیاد علوی؛ حضور در مناطق محروم، مشارکت در ساخت، تعمیر و بهسازی فضاهای آموزشی یکی از برنامه های محوری بنیاد علوی در ایجاد فضایی عادلانه برای تحصیل دانش آموزان ساکن این مناطق است.

بنیاد علوی علاوه بر تداوم کمک به ساخت و تجهیز مدارس، در سال جاری نیز قبل از شروع سال تحصیلی ضمن کمک به مدارس شبانه‌روزی، حضوری پر رنگ در حوزه تجهیز هنرستان‌های مناطق محروم و تامین اقلام تحصلیی برای دانش آموزان خواهد داشت.

یادآور می شود : با حمایت بنیاد علوی در طول 5 سال گذشته، در 13 استان کشور، 873 کلاس درس احداث شد. استان سیستان و بلوچستان با تعداد 209 کلاس درس، بیشترین آمار مشارکت بنیاد علوی را به خود اختصاص داده است.استان های آذربایجان غربی و کرمان نیز به ترتیب با 170 و 134 کلاس درس در رتبه های دوم و سوم حمایت بنیاد علوی قرار گرفته اند.

همچنین درفاصله سال های 1398 تا 1402 ، با حمایت بنیاد علوی در مجموع 146 کلاس درس در دو استان خراسان جنوبی(92) وهرمزگان (51) احداث شده است.

استان های خوزستان با تعداد 42، کهگیلویه و بویراحمد 39 و کردستان با 28 کلاس، خراسان شمالی و چهارمحال و بختیاری هر کدام 25 کلاس و گلستان 20 کلاس، در ردیف های بعدی حمایت بنیاد علوی قرار دارند.

براساس این گزارش، کمترین تعداد کلاس های احداثی با مشارکت بنیاد علوی به استان های ایلام و لرستان و هر کدام 19 کلاس اختصاص دارد.

www.alavi-bonyad.com/12320