آیین تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید بنیاد مستضعفان برگزار شد
یکشنبه 14 آبان 1402

امروز بنیاد مستضعفان میزبان آیین تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب و جمعی از معاونان و مدیران دستگاه های مختلف بود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و رسانه بنیاد علوی؛ در ابتدای این مراسم رئیس دفتر مقام معظم رهبری در سخنانی گفت: کسی که می خواهد متولی حفظ بیت المال باشد باید در حفظ و نگهداری بیت الملل کوشا بوده، علیم باشد و بداند که چه می کند ضمن اینکه علم لازم را داشته و قدرت حفظ بیت المال را داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی تصریح کرد: فقیر و مسکین متفاوت از یکدیگر لست فقیر کسی است که در شرایط نیاز شدید دستش را جلوی کسی دراز نمی کند و نمی تواند آنها را شناخت اما مسکین کسی است که نیازمندی شدیدتری داشته و خانه نشین است و برای تامین نیازمندی روزانه شان به کمک دیگران نیاز دارد.

بنیاد را به نهاد هوشمند تبدیل می کنیم
دکتر دهقان رییس جدید بنیاد مستضعفان بیان داشت: فعالیت‌های بنیاد در جهت تولید پایدار و با کفایت است و هر آنچه منجر به ایجاد درآمد پایدار شود دنبال خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد بنیاد درگیر حاشیه ها شود.
رییس جدید بنیاد مستضعفان گفت: همه سرمایه و ‌حیثیت من اندوخته‌ای است که برای پیاده کردن حکمم توسط رهبر معظم انقلاب آمده است.
وی با بیان اینکه وجه تسمیه بنیاد مستضعفان حرکت و هدف ما را نشان می‌دهد، ادامه‌ داد: هر سرمایه گذاری که انجام می‌دهیم باید در راستای محرومیت زدایی باشد. در این راستا، منابع و زمانی برای هدر دادن نداریم.
دهقان با تاکید بر اینکه امروز در نقطه‌ای قابل اتکا برای جهش بزرگ هستیم، خاطرنشان‌کرد: بنیاد مستضعفان مورد توجه و اهتمام همه است، ممکن است در معرفی چهره بنیاد نقص داشته باشیم، اما از این وضعیت عبور خواهیم کرد و دستگیر همه مستضعفان خواهیم شد که هم رسالت سازمانی ما و هم یک ارزش الهی است.
وی گفت: توانمندسازی محرومان بر ما ابلاغ شده و پرهیز از تبدیل بنیاد به خیریه‌ای برای کمک‌های ناپایدار نیز تاکید شده است که باید جهت گیری‌های ما در این زمینه باشد.
رییس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: رویکرد اجتماعی ما بهره‌گیری از تجربه زیست شده در بنیاد و ‌پاسخ به نیاز روز افزون جامعه برای ادامه زندگی مستضعفان بدون حمایت قطره چکانی است.
دهقان با اشاره به اینکه به دنبال توسعه مدل‌های توسعه مناطق محروم هستیم، هم اکنون منطقه «قلعه گنج» با این همه استعداد انسانی و اقتصادی نباید محروم باشد و ‌مدل سرمایه گذاری در قلعه گنج نیز مدل بسیار موفقی بود.
رییس بنیاد مستضعفان تصریح کرد: به دنبال نهادی هوشمند هستم که محدودیت سازمانی مانع رشد آن نباشد و به یاری هم یک ‌نهاد دارای ایده و نوشوندگی را خواهیم داشت، زیرا یک نهاد انقلابی سنتی نیستیم.

کم فروشی نکرده ایم؛ از قصور احتمالی عذر تقصیر می کنم
در ادامه این مراسم همچنین سید پرویز فتاح رئیس سابق بنیاد مستضعفان آنچه تلاش شده و به عنوان دستاورد نام می بریم مطابق آمار و خواست قلبی بنده نبوده اما کم فروشی نکرده‌ایم. ما از ارزش های اخلاقی و اعتقادی و انقلاب کوتاه نیامدیم و تلاش کردیم بر پایه نماز در کل گروه بنیاد کار و تلاش انجام دهیم.
وی با تبریک به مناسبت انتصاب سردار دهقان به عنوان رئیس جدید بنیاد مستضعفان اظهار داشت: انتصاب ایشان فرصتی برای بیناد است و در دوره ایشان و حضورم در ستاد اجرایی باعث می‌شود روابط نزدیکترین داشته باشیم و در پایان از قصور احتمالی خودم عذر تقصیر می دانم.

www.alavi-bonyad.com/10198