پیشرفت و آبادانی در خلخال و کوثر با حمایت بنیاد مستضعفان
دوشنبه 1 آبان 1402

دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان های خلخال و کوثر گفت: بنیاد علوی طی یک سال اخیر، در ساخت و تکمیل ۵۰ کیلومتر راه شهرستان های خلخال و کوثر مشارکت کرده است.

لیلا شعبان علیزاده در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و رسانه بنیاد علوی اظهار کرد: راه های روستایی همواره به عنوان یکی از مطالبات مردم مناطق روستایی و به ویژه مردم این منطقه بوده است.

وی همچنین گفت: در راستای برقراری عدالت تربیتی و آموزشی، بنیاد علوی در ساخت و تکمیل ۲۰ کلاس درس در شهرستان های خلخال و کوثر مشارکت می کند.

دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان های خلخال و کوثر تصریح کرد: برای افزایش نشاط اجتماعی و دسترسی جوانان به امکانات ورزشی، ۶ سالن ورزشی در شهرستان های خلخال و کوثر تکمیل و تجهیز شده است.

شعبان علیزاده افزود: ساخت و تکمیل ۳ باب خانه عالم، مساعدت برای آب رسانی به ۱۰ روستا، مساعدت جهت اجرای ۴ طرح هادی روستایی و تکمیل استخر آب کشاورزی روستای بفراجرد خلخال از جمله پروژه های عمرانی بنیاد علوی می باشد.

وی گفت: همچنین در جهت تجهیز مساجد مناطق محروم،‌ ۱۲ باب مسجد با فرش سجاده ای اهدایی بنیاد علوی در شهرستان های خلخال و کوثر مفروش شدند.

دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان های خلخال و کوثر ادامه داد: تاکنون با حمایت بنیاد علوی و مشارکت گروه های مردمی و جهادی، ۸ هزار بسته معیشتی و لبنیاتی در بین محرومین و خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی توزیع شده است.

شعبان علیزاده بیان کرد: در قالب برنامه های فرهنگی و زیارتی،۱۳۴ نفر زیارت اولی نیز به کربلای معلّی و ۲۵۰ نفر زیارت اولی به مشهد مقدس اعزام شده اند که اولویت در اعزام ها با جوانان و نوجوانان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: برای حمایت از دانش آموزان نیازمند در دو سال گذشته ۱۲۵۰ بسته نوشت افزار با حمایت بنیاد علوی و مشارکت گروه های جهادی و مردمی در سطح شهرستان های خلخال و کوثر تهیه و توزیع شده است.

دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان های خلخال و کوثر گفت: با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تاکنون ۴۰۰ قواره چادر با محوریت برنامه های فرهنگی در بین بانوان جوانان و نوجوانان توزیع شده است.

شعبان علیزاده افزود: برای تامین مسکن خانواده های پرمعلول برای ۱۵ واحد در شهرستان خلخال برنامه ریزی شده که ۱۱ واحد آن تحویل و در شهرستان کوثر نیز ۷ واحد مسکونی در نظر گرفته شده که ۴ واحد آن تحویل شده است .

وی ادامه داد: بنیاد علوی در جهت تامین مسکن مددجویان کمیته امداد نیز مشارکت دارد که در این راستا ۱۴۷ واحد در شهرستان خلخال و ۲۰ واحد در شهرستان کوثر در دست احداث می باشد.

دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان های خلخال و کوثر در پایان افزود: ساخت مسکن برای خانواده های غیر تحت پوشش با مشارکت بنیاد مسکن نیز در حال انجام بوده که تعداد این واحد ها در شهرستان خلخال ۱۶۷ واحد و در شهرستان کوثر ۱۲۰ واحد است.

www.alavi-bonyad.com/10017/